В Україні викрили схему втручання у роботу електро- та газових лічильників

В Україні викрили схему втручання у роботу електро- та газових лічильників

Українська поліція розкрила масштабну схему втручання у роботу електро- та газових лічильників. Зловмисники змінювали прилади так, щоб вони показували менший обсяг спожитих ресурсів. Шахрайство обійшлося великим підприємцям та промисловим компаніям, які через це зменшували суму оплати за електро- та газопостачання, завдаваючи збитків державі. Організатором цієї схеми був житель Львівщини, який вже мав кримінальний запис. Він організував мобільну лабораторію в авто для надання послуг на місці. Інші спільники були розкидані по п’яти областях та Києві і займалися пошуком клієнтів та підтримкою обладнання. Ці зловмисники отримували приблизно 2400 доларів за налаштування кожного лічильника. Найбільше послугами шахраїв користувалися фізичні особи та підприємства, які хотіли платити менше за спожиті ресурси. В результаті дій шахраїв страждали оператори електричних та газових мереж. Один з учасників схеми був затриманий, коли отримав 5000 доларів за послугу. Поліція провела обшуки та вилучила обладнання для “переналаштування” лічильників. Двох фігурантів вже оголошено підозру за незаконне втручання у роботу комунікаційних та електронних систем, на них може чекати до 15 років ув’язнення. Розслідування триває, і незабаром іншим учасникам схеми буде пред’явлено звинувачення.

Залишити відповідь